Rakúsko na Slovensko: Potvrdené

28-04-10
<- Back to: Novinky

Div. I skupina A, Vítazný tím Rakúsko pôjde budúci rok na Slovensko. Foto: Ronald Goudberg

Rakúsko splnilo misiu v Divízii I. skupina A a postúpilo na Majstrovstvá sveta 2011 IIHF na Slovensko po víťazstve nad Ukrajinou 2 – 1.

Rakúsko – Ukrajina 2-1 (1-0, 0-0, 1-1)

Po roku sa Rakúsko vracia medzi elitu, ale pred tým museli prežiť päťminútové oslabenie proti Ukrajine na konci riadneho hracieho času. Nakoniec Rakúsko vyhralo 2 – 1 a kúpili si lístok na Slovensko na rok 2011.

„Zápas mohli vyhrať oba tímy,“ povedal rakúsky tréner Bill Gilligan. „Ďakujem Bohu, že sme prežili pätminútovú oslabovku na konci zápasu.“

Rakúsko udávalo tempo od začiatku. Ich prvú presilovku využil v čase 1:56 Thomas Raffl po krížnej prihrávke z ľavej strany od Rolanda Kaspitza. Vedúci gól dal Rakúsku krídla, ktoré boli podporované hlučnou kulisou fanúšikov. Mali vynikajúcu možnosť na zdvojnásobenie vedenia pri dvojnásovnej 52 sekundovej presilovke ale Ukrajinci odolali tlaku.

25 sekúnd do konca 2 tretiny trafil Kasianchuk žrď ku a Klymentievovej dorážke sekndu pred sirénou prešiel puk za bránkovú čiaru Divisovej brány. Gól však neboj uznaný pre predchádzajúce odpískanie sekania Kasianchuka.

Ukrajinci dosiahli čo potrebovali 9:54 do konca riadneho hracieho času. Kým Raffl sedel na trestnej lavici, Andri Srybko vystrelil raketovú strelu z prvej do ľavého horného roku za Divisa. Ale tvrdá práca bola márna, Kostiantyn Simchuk zastavil únik Olivera Setzingera, ale nemal šancu na strelu z prvej od Matthiasa Trattinga v čase 51:55.

Rakúšania odolali záverečnému 5 minútovému tlaku, keď na trestnej lavici sedel David Schuller za útok odzadu.

Ukrajinský tréner Mikahil Zakharov povedal: „lepší tím dnes vyhral. Neboli sme dostatočne fyzicky silní aby sme ich porazili.“ Zakharova budúcnosť s Ukrajinou zostáva nejasná pretože mal zostať vo funkcii iba keď postúpia.

Najlepším obrancom turnaja Matthias Trattnig ocenil podporu fanúšikov , ale priznal že záverečné minúty boli nervy drávajúce. „ Snažili sme sa blokovať každú strelu z akoukoľvek časťou nášho teľa a dostať puk z nášho pásma. Podarilo sa a môžete určite povedať misia splnená.